УВС: Хөдөлмөрийн баатар Д.Сумъяагийн нэрэмжит жүдо бөхийн тэмцээн Улаангом хотод боллоо

    Увс аймгийн Баруунтуруун сумын харъяат, Монгол Улсын Хөдөлмөрийн баатар, Гавъяат тамирчин, Олимпийн мөнгөн медальт, дэлхийн аварга, дэлхийн аваргын хошой хүрэл медальт, Самбо бөхийн дэлхийн гурван удаагийн аварга, Хил хамгаалах ерөнхий газрын “Хилчин” спорт хорооны тамирчин, хилийн цэргийн хошууч Доржсүрэнгийн Сумъяагийн нэрэмжит жүдо бөхийн өсвөр үеийн Баруун бүсийн аварга шалгаруулах тэмцээн Улаангом хотод гурван өдөр үргэлжилж өнөөдөр өндөрлөлөө. 

Тэмцээнд Увс, Завхан, Ховд, Баян-Өлгий аймгийн 23 багийн 400 гаруй өсвөрийн жүдочид оролцов. Охидын 9 жин, хөвгүүдийн 13 жинд өрсөлдөж аваргууд тодорлоо.

Тэмцээнд оролцсон баг тамирчдыг багийн дүнгээр байр эзлүүлэхэд,  
Эрэгтэй
1-р байр Ш.Бат-Очир дасгалжуулагчтай 2-р сургууль
2-р байр С.Ганхуяаг дасгалжуулагчтай Ховд аймгийн баг тамирчид
3-р байр Ю.Баттогтох дасгалжуулагчтай Улаан гутал дэвжээ
Эмэгтэй
1-байр Н.Эрдэнэтогтох дасгалжуулагчтай Хөхийн хүчтэн дэвжээ
2-р байр Ю.Баттогтох дасгалжуулагчтай Улаангутал дэвжээ
3-р байр С.Ганхуяаг дасгалжуулагчтай Ховд аймгийн баг тамирчид шалгарлаа
Шилдэг эрэгтэй тамирчнаар
Ховд аймгийн тамирчин Б.Али
Шилдэг эмэгтэй тамирчнаар
Баруунтуруун сумын тамирчин Г.Хишигбаяр нар шалгарлаа.   

Хөвгүүд 27кг
1 Б.Лхамсүрэн (Ховд)
2 Т. Одхүслэн (Улаан гуталт)
3 А. Булгантэнгэр (Өндөрхангай сум)
3 Б. Алтанцоож (Завхан аймаг)
30кг
1 В. Батзул (Цагаанхайрхан сум)
2 З. Тэмүүлэн (Ховд аймаг)
3 Э. Цэрэнгончиг (Завхан)
3 У. Буянхүү (Улаан гуталт)
34кг
1 Г. Тэмүүлэн (Ховд аймаг)
2 Б. Алтансүх ( Хөхийн хүчтэн)
3 Т. Даниар (Баян өлгий аймаг)
3 Б. Энхбаяр (Хөхийн хүчтэн)
38кг
1 Г. Батсайхан ( Тэс сум)
2 А. Батзаяа (Ховд)
3 Я. Амин-Эрдэнэ ( Өндөрхангай сум)
3 А. Мөнх Эрдэнэ ( Ховд)
42кг
1 Б. Али (Ховд аймаг)
2 У. Бямбадорж (Завхан)
3 Б. Бумбаяр (Өлгий)
3 Санжид ( Хяргас)
46кг
1 Б. Гантөгс ( хөхийн хүчтэн)
2 О. Бүрнээбаяр ( тариалан)
3 Л. Санчир ( Давст сум)
3 Х. Очирхүү ( 2-р сургууль)
50кг
1 Ч. Баттогтох ( 2-р сургууль)
2 Б. Дарамбазар (Тэс)
3 З. Балдорж (2р сургууль)
3 З. Чинбат (2р сургууль)
55кг
1 Ө. Өсөхбаяр (2 р сургууль)
2 2М. Тэсхүү (Улаан гуталт)
3 Дэлгэрбаяр ( Ховд)
3 Ганпүрэв ( хөхийн хүчтэн)


Охид 32кг
1 Хишигбаяр (Хөхийн хүчтэн)
2 Ариунзаяа (Цагаанхайрхан)
3 Ц. Сэлэнгэ ( Өндөрхөнгай)
3 Саранзаяа (6р сургууль)
36кг
1 Отгонзаяа ( 6р сургууль)
2 Намуунаа ( Малчин)
3 Т Заяа (Ховд)
3 Өлзийхүү (цагаанхайрхан )
40кг
1 Б. Батхишиг (Хөхийн хүчтэн)
2 Сэмжидмаа ( хөхийн хүчтэн)
3 Ц. Одончимэг ( Наранбулаг)
3 Ариунсувд( Хөхийн хүчтэн)
44кг
1 Отгонжаргал (Хөхийн хүчтэн)
2 Тунгалаг (Ховд)
3 Номинзул (Ховд)
3 Тунгалаг (6р сургууль)
48кг
1 Номин ( Улаан гуталт)
2 Н. Билгүүн ( Өмнөгөвь)
3 Нарантуяа (улаан гуталт)
3 Нямгэрэл ( Хөхийн хүчтэн)
52 кг
1. Б.Соёлэрдэнэ (Улаангутал)
2. Б.Мөнхсолонго (Ховд)
3. Б.Батцэнгэл (Завхан )
4. Б.Жаргалмаа (Өндөрхангай)
57 кг
1. Э.Номинтуяа (Улаангутал)
2. Б.Амаржаргалан ( Завхан)
3. Б.Бодьгэрэл (Хөхийн хүчтэн)
4. Б.Түмэндэмбэрэл (6-р сургууль)
63 кг
1. Б. Баярсайхан (Ховд)
2. Ж.Цоозхүү (6-р сургууль)
3. Б.Гүнсмаа (Өлгий)
4. Б.Энхжаргал (6-р сургууль)
Хөвгүүд
60 кг
1. Б.Мөнхэрдэнэ (2-р сургууль)
2. Б.Батзаяа (Хөхийн хүчтэн)
3. Б.Батцэнгэл ( Завхан)
4. Э.Бат-Эрдэнэ (6-р сургууль)  
66 кг
1. Сүхбат (Ховд)
2. Г.Төгөлдөр (Тэс)
3. Э.Бат-Эрдэнэ (6-р сургууль)
4. Б.Амраа (1-р сургууль)
73 кг
1. Д.Уртнасан (1-р сургууль)
2. Ч.Тэмүүлэн (3-р сургууль)
3. Б.Хишигдалай (Улаангутал)
4. Н.Төрмөнх (6-р сургууль)
-81 кг
1. Г.Баянмөнх (Улаангутал)
2. Л.Батзориг (2-р сургууль)
3. А.Зулбаяр (1-р сургууль)
4. Б.Энхманлай (2-р сургууль)
+81 кг
1. Ц.Билгүүн (2-р сургууль)
2. Б.Ганцогт (2-р сургууль)
3. Б.Сүхбат 3-р сургууль)
4. П.Хашэрдэнэ (Завхан )

Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

Сэтгэгдэлүүд ( 0 )

Go to top of page