ГУРВЫН ДАВАА: Б.Одхүү начны хүү Х.Мөнхбаатар арсланг давлаа

З.Тэмлүүн | Zindaa.mn
21 цагийн өмнө

Тулгар Төрийн 2228, Их Монгол Улсын 813, Ардын хувьсгалын 98 жилийн ойн Үндэсний их баяр наадмын хүчит бөхийн барилдааны гурвын даваа эхэллээ. Өнөөдөр /2019.07.12/ наадмын хоёр дахь өдөр тохиож байна. 

Гурвын давааны эхэнд Улсын арслан Д.Ганхуяг аймгийн арслан А.Даваанямд, Улсын арслан Х.Мөнхбаатар аймгийн арслан О.Цэцэнцэнгэлд, Улсын арслан Д.Азжаргал аймгийн арслан Т.Ядамсүрэнд,  Улсын гарьд И.Доржсамбуу аймгийн арслан Д.Бадамгаравт, Улсын гарьд Д.Рагчаа аймгийн арслан Т.Сайханжаргалд өвдөг шороодлоо. 

Улсын арслан Х.Мөнхбаатарыг давсан аймгийн арслан О.Цэцэнцэнгэл нь улсын начин Б.Одхүүгийн хүү юм. Тэрбээр Хэнтий аймгийн баяр наадамд түрүүлж, аймгийн арслан цол хүртэж байсан билээ. 

Мөн энэ даваанд Улсын заан Т.Санчир, Улсын заан Б.Соронзонболд, Улсын харцага Т.Өсөх-Ирээдүй учраа бөхдөө уналаа. 

Өчигдөр /2019.07.11/ баяр наадмын хүчит бөхийн барилдааны нэг, хоёрын даваа болсон. Нэгийн даваанд улсын начин Д.Цогзолдорж, Ж.Оргил, Б.Сугаржаргал, Л.Лха-Очир, Д.Зоригт нарын улсын цолтнууд өвдөг шороодсон бол энэ даваанд улсын аварга О.Балжинням, улсын заан Ц.Мягмарсүрэн, улсын харцага Л.Пүрэвжав, улсын начин Л.Цэвээн, Л.Цэрэнтогтох, Ж.Отгонбаяр, Г.Олзгэрэл, Б.Баянжаргал, Л.Гантулга, Ч.Баянмөнх, С.Багахүү, С.Батсуурь, Б.Сумъяа, Б.Бадамсүрэн, Б.Дэлгэрсайхан, Л.Шинэбаатар, Г.Ганжад, Ж.Дагва-Очир, Ш.Дарханбат нар болон баяр наадмын өмнө Ерөнхийлөгчийн зарлигаар улсын начин цол хүртсэн Э.Эрдэнэхүү нарын улсын цолтнууд учраа бөхдөө өвдөг шороодсон билээ. 

 

ГУРВЫН ДАВААНЫ АМ АВСАН БАЙДАЛ
 

  1. Дархан аварга Г.Өсөхбаяр – Аймгийн арслан Г.Отгонбаатар 
  2. Улсын аварга Ч.Санжаадамба - Аймгийн арслан Д.Болдбаатар 
  3. Улсын аварга Г.Эрхэмбаяр – Аймгийн арслан Д.Батбаяр
  4. Улсын аварга Н.Батсуурь –  Залуу бөх О.Хангал
  5. Улсын аварга С.Мөнхбат  – Аймгийн хурц арслан Г.Баяржавхлан
  6. Улсын арслан П.Бүрэнтөгс – Аймгийн арслан Г.Төрмөнх 
  7. Улсын арслан Д.Ганхуяг  – Аймгийн арслан А.Давааням 
  8. Улсын арслан Х.Мөнхбаатар – Аймгийн арслан О.Цэцэнцэнгэл 
  9. Улсын арслан Э.Оюунболд  – Аймгийн харцага М.Жамсрандорж 
  10. Улсын арслан Ц.Содномдорж  – Аймгийн заан О.Бундхорол
  11. Улсын арслан Д.Азжаргал  – Аймгийн арслан Т.Ядамсүрэн
  12. Улсын арслан Р.Пүрэвдагва  – Аймгийн харцага Ц.Батжаргал
  13. Улсын арслан Д.Мөнх-Эрдэнэ – Цэргийн заан О.Батжаргал
  14. Улсын гарьд М.Баяржавхлан – Аймгийн арслан Д.Аззаяа
  15. Улсын гарьд Д.Рагчаа – Аймгийн арслан Т.Сайханжаргал
  16. Улсын гарьд И.Доржсамбуу – Аймгийн арслан Д.Бадамгарав
  17. Улсын гарьд Б.Гончигдамба – Аймгийн арслан Т.Буянжаргал
  18. Улсын гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ – Аймгийн заан Э.Баасандорж
  19. Улсын гарьд Ш.Жаргалсайхан – Улсын начин Б.Заяамандах
  20. Улсын заан Н.Жаргалбаяр – Аймгийн заан Д.Төрболд
  21. Улсын заан Б.Сайнбаяр – Улсын начин Ц.Чимэддорж
  22. Улсын заан Д.Баасандорж – Аймгийн арслан Б.Амгаланбаатар
  23. Улсын заан М.Өсөхбаяр – Аймгийн заан Б.Эрдэнэбаяр
  24. Улсын заан Б.Батмөнх – Аймгийн заан М.Тэгшбаяр 
  25. Улсын заан Н.Түвшинбаяр  – Аймгийн хурц арслан О.Баярхүү 
  26. Улсын заан Т.Санчир  – Аймгийн арслан Б.Цэдэнсодном
  27. Улсын заан Б.Соронзонболд  – Аймгийн арслан Б.Отгонбаатар
  28. Улсын заан Ш.Уламбаяр – Аймгийн арслан Н.Баярбаатар
  29. Улсын харцага Т.Өсөх-Ирээдүй – Аймгийн арслан Б.Орхонбаяр
  30. Улсын харцага Н.Батзаяа – Аймгийн заан Н.Энхжаргал
  31. Улсын харцага Т.Баасанхүү– Аймгийн арслын Ж.Ням-Эрдэнэ
  32. Улсын харцага Ө.Даваабаатар – Аймгийн арслан Б.Бат-Орших
  33. Улсын харцага А.Бямбажав – Аймгийн арслан А.Отгонбаатар
  34. Улсын харцага Б.Одгэрэл– Аймгийн арслан Б.Бат-Амгалан
  35. Улсын харцага Б.Бат-Өлзий – Аймгийн арслан П.Иххантай 
  36. Улсын харцага Х.Гантулга – Аймгийн арслан Н.Ганзориг
  37. Улсын харцага Д.Бат-Эрдэнэ – Аймгийн арслан П.Мөнхбат
  38. Улсын харцага М.Бадарч – Аймгийн хурц арслан Н.Баттүвшин
  39. Улсын харцага О.Хангай– Аймгийн арслан Х.Батбаяр
  40. Улсын харцага Н.Золбоо – Аймгийн арслан Д.Батсүх
  41. Улсын харцага Ш.Мөнгөнбаатар – Улсын начин Д.Энхбаяр
  42. Улсын харцага Т.Бэгзсүрэн - Улсын начин А.Алтанхуяг
  43. Улсын начин Э.Энхбат - Аймгийн заан Б.Болдбаатар
  44. Улсын начин Ч.Хөхчирэнгэр - Цэргийн арслан Г.Жамбалдорж
  45. Улсын начин М.Эрдэнэбат - Аймгийн арслан М.Бямбадорж
  46. Улсын начин Б.Амарзаяа - Улсын начин Г.Баасандорж
  47. Улсын начин Ц.Одбаяр - Улсын начин Л.Батзориг
  48. Улсын начин Ч.Ганзориг - Аймгийн арслан П.Батсүх
  49. Улсын начин Б.Батжаргал – Аймгийн заан Л.Батсайхан
  50. Улсын начин Б.Ганхуяг – Аймгийн арслан Л.Жамбал
  51. Улсын начин Д.Анар – Аймгийн арслан С.Очирбат
  52. Улсын начин Д.Амарсайхан - Аймгийн арслан Б.Мөнх-Эрдэнэ
  53. Улсын начин Э.Ванданцэрэн - Аймгийн арслан Н.Хүрэлсүх
  54. Улсын начин Б.Чимэдвандан - Аймгийн арслан П.Өсөхбаатар
  55. Улсын начин Б.Хишигбаатар - Аймгийн арслан Э.Сумъяабат
  56. Улсын начин Б.Серик - Аймгийн арслан Х.Оргилболд
  57. Улсын начин Б.Бат-Эрдэнэ - Аймгийн арслан Н.Мустафа
  58. Улсын начин Д.Тамир - Аймгийн арслан М.Еркебулан
  59. Улсын начин Д.Амаржаргал – Аймгийн заан Э.Энх-Амгалан
  60. Улсын начин Д.Цэрэнтогтох - Аймгийн арслан Ц.Мөнхбаяр
  61. Улсын начин Б.Даваа-Очир - Аймгийн арслан Б.Тайван
  62. Аймгийн арслан У.Береке – Аймгийн арслан Ц.Сандагдорж
  63. Аймгийн арслан Э.Мөнхбаатар – Аймгийн арслан Д.Хүдэрбулга
  64. Аймгийн арслан Э.Ууганбаяр – Аймгийн арслан Б.Түмэндэмбэрэл


БИЧЛЭГ ҮЗЭХ
 

Сэтгэгдэл ( 1 )

Сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
иргэн(66.181.190.153) 20 цагийн өмнө

Цэцэнбилэгийг цолонд хүргэхээр шийджээ

0  |  0
Top