"Богдхан хайрханы хишиг" барилдаанд Улсын Гарьд Ө.Бат-Орших тэргүүтэй 256 бөх барилдана

2020 оны 10 сарын 18

Өнөөдөр 14 цагаас Бөхийн өргөөнд явагдах Намрын нээлтэнд зориулсан АПУ ХК-ны нэрэмжит "Богдхан хайрханы хишиг" Улс аймгийн алдар цолтой 256 бөхийн уламжлалт барилдаанд зодоглохоор бүртгүүлсэн бөхчүүдийн нэрс:

1. у.г Өлзийтогтохын Бат-Орших

2. у.з Мягмарын Бадарч

3. у.з Баттулгын Соронзонболд

4. у.х Шүхэртийн Уламбаяр

5. у.х Төрөөгийн Баасанхүү

6. у.х Баярхүүгийн Бат-Өлзий

7. у.х Оргихын Хангай

8. у.х Доржийн Анар

9. у.х Бат-Очирын Одгэрэл

10. у.х Хүрэл-Очирын Гантулга

11. у.х Дамдинпүрэвийн Бат-Эрдэнэ

12. у.х Нацагсүрэнгийн Золбоо

13. у.х Төрмөнхийн Бэгзсүрэн

14. у.ө.и.н Чинчулууны Хөхчирэнгэр

15. у.н Базаргүрийн Бадамсүрэн

16. у.н Лхагваагийн Лха-Очир

17. у.н Ганболдын Баасандорж

18. у.н Болдбаатарын Батжаргал

19. у.н Эрдэнэбатын Даш

20. у.н Бадамсамбуугийн Ганхуяг

21. у.н Батсайханы Дэлгэрсайхан

22. у.н Лутын Батзориг

23. у.н Дэлгэрсайханы Амарсайхан

24. у.н Батцэнгэлийн Чимэдвандан

25. у.н Балганы Хишигбаатар

26. у.н Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ

27. у.н Шоовдорын Дарханбат

28. у.н Цогбадрахын Бямба-Очир

29. у.н Дашзэвэгийн Амаржаргал

30. у.н Батбаярын Даваа-Очир

31. у.н Баянзулын Цэдэнсодном

32. у.н Насанцогтын Баярбаатар

33. у.н Төрмөнхийн Дүгэрдорж

34. а.а1 Болор-Эрдэнийн Номиндалай

35. а.х.а Ёндонгийн Эрдэнэжаргал

36. а.х.а Эрдэнэбилэгийн Ууганбаяр

37. а.х.а Дамбын Тангад

38. а.х.а Улагпаны Береке

39. а.х.а Энхтөрийн Мөнхбаатар

40. а.х.а Өрнөхбаярын Сүхбат

41. а.х.а Цогтоогийн Мөнхбаяр

42. а.х.а Бэгзийн Мижидсүрэн

43. а.х.а Бүрнээгийн Баянмөнх

44. а.х.а Батжаргалын Лхагвадорж

45. а.а Хүрэлбаатарын Оргилболд

46. а.а Нямпүрэвийн Батсайхан

47. а.а Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл

48. а.а Эрдэнэбатын Нямаа

49. а.а Мөнхжаргалын Бямбадорж

50. а.а Загдсүрэнгийн Наранбаатар

51. а.а Гансүхийн Хишигбат

52. а.а Пүрэвжавын Даваадорж

53. а.а Шараагийн Мөнх-Од

54. а.а Ганцогтын Бадрах

55. а.а Энхтөрийн Баасанжав

56. а.а Батхуягийн Батзориг

57. а.а Теликийн Эрболат

58. а.а Батсуурийн Бат-Эрдэнэ

59. а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал

60. а.а Цэвээнпүрэвийн Төмөрцоож

61. а.а Мальшийн Еркебулан

62. а.а Дамдины Тогтохжаргал

63. а.а Цэрэнбатын Сандагдорж

64. а.а Усныкагийн Батгэрэл

65. а.а Батсугарын Зоригтбаатар

66. а.а Цэнд-Аюушийн Цогт-Эрдэнэ

67. а.а Даваажанцангийн Батбаяр

68. а.а Шагдарсүрэнгийн Чинтулга

69. а.а Өлзийсайханы Батзул

70. а.а Болдбаатарын Доржсүрэн

71. а.а Мядагмаагийн Адъяахүү

72. а.а Ганболдын Төрмөнх

73. а.а Идэрийн Мандах

74. а.а Цэрэндоржийн Ганбат

75. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун

76. а.а Чулуунбаатарын Мөнхбат

77. а.а Оюунгэрэлийн Наранбаатар

78. а.а Нямдоржийн Өсөхбаяр

79. а.а Даваасүрэнгийн Алтанцоож

80. а.а Бямбадоржийн Батдорж

81. а.а Даваацэрэнгийн Бямбацогт

82. а.а Доржготовын Батбаатар

83. а.а Батжаргалын Чинбат

84. а.а Мөнхжаргалын Бэлгүтэй

85. а.а Насан-Очирын Намнансүрэн

86. а.а Жаргалсайханы Алтаншагай

87. а.а Энхбатын Сумъяабат

88. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга

89. а.а Доржийн Ням-Очир

90. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох

91. а.з1 Эрдэнэбилэгийн Энх-Амгалан

92. а.з Жавхлангийн Мандахбаяр

93. а.з Наранцэцэгийн Энхжаргал

94. а.з Дашнямын Ганцоож

95. а.з Даваадагвын Дарханбаатар

96. а.з Бямбадоржийн Түвшинтөгс

97. а.з Цэдэнсодномын Бямба-Отгон

98. а.з Түвдэндоржийн Аззаяа

99. а.з Ням-Осорын Наранбаяр

100. а.з Батбаярын Мандалбат

101. а.з Гүнсэнноровын Батмөнх

102. а.з Батнасангийн Үүрцайх

103. а.з Цогтбазарын Заяатүшиг

104. а.з Очирбатын Түмэн

105. а.з Ням-Очирын Даваахүрэл

106. а.з Эрдэнэхүүгийн Мөнхжаргал

107. а.з Лхагваагийн Лхүнрэв

108. а.з Насан-Очирын Намнан-Эрдэнэ

109. а.з Галбадрахын Дармаажанцан

110. а.х1 Нэргүйн Дашдаваа

111. а.х Дамдинсүрэнгийн Пүрэвдорж

112. а.х Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн

113. а.х Эрдэнэбатын Лхамхүү

114. а.х Ганбаатарын Энхбилэг

115. а.х Оргодолын Үйтүмэн

116. а.х Галбадрахын Гантулга

117. а.х Жавзандуламын Хатанзоригт

118. а.х Хангайн Наранбаяр

119. а.х Эрдэнэцогтын Шийравнямбуу

120. а.х Ширнэндоржийн Алтангэрэл

121. а.х Ганболдын Анхбаяр

122. а.х Базаррагчаагийн Дагвадорж

123. а.х Болдбаатарын Одсүрэн

124. а.х Нямжавын Ширчинхүү

125. а.х Бат-Эрдэнийн Мөнх-Эрдэнэ

126. а.х Баасанцогтын Өлзийсайхан

127. а.х Халтарын Бөхбаяр

128. а.х Самарханы Заманбек

129. а.х Лхагвадоржийн Даваажамц

130. а.х Даш-Очирын Батсүмбэр

131. а.х Батцэнгэлийн Сайнбаяр

132. а.х Баттулгын Нямсамбуу .... нарын бөх бүртгүүллээ.

МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ БӨХИЙН ХОЛБОО

Сэтгэгдэл ( 1 )

Сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
zochin(64.119.17.81) 2020 оны 10 сарын 18

DOPINGTOY BUKH BARILDAJ BOLOKH YUM UU\n

0  |  0
Top