Өнөөдөр хагас шигшээд шалгарсан бөхчүүд

2021 оны 08 сарын 05

Өнөөдөр Токиогийн олимпын чөлөөт бөхийн эрэгтэй 74, 125 кг болон эмэгтэй 53 кг-ийн жингийн барилдаан болж байна. Үдээс өмнөх барилдаанаар хагас шигшээд барилдах бөхчүүдийн нэрс тодорлоо. Манайхаас хоёр бөх барилдаж, хоёулаа хагас шигшээд шалгарлаа. Бүх жинд томчуудаас ялагдсан, сенсаац гарсан өдөр байлаа.

Эрэгтэй

74 кг.

1/8 финал.

Франк Чамизо (Итали) - Автандил Кенчадзе (Гүрж) - 5:1

Туран Байрамов (Азербайжан) - Василий Михайлов (Украин) - 4:2

Хендри Гарсон (Куба) - Магомедхабиб Кадимагомедов (Беларусь) - 8:12

Кайл Дэйк (АНУ) - Мустафа Хуссейнхани (Иран) - 4:0

Заурбек Сидаков (ОХУ) - Аугусто Мидана (Гвинея-Бисау) - 12:2.

Франклин Гомес (Пуэрто-Рико) - Бекзод Абдурахмонов (Узбекистан) - 0:10

Амр Хуссейн (Египет) - Камил Рыбицки (Польш) - 6:1

Кейсуке Отагуро (Япон) - Данияр Кайсанов (Казахстан). Данияр Кайсанов цэвэр ялсан.

1/4 финал.

Франк Чамизо (Итали) - Туран Байрамов (Азербайжан) - 3:1

Магомедхабиб Кадимагомедов (Беларусь) - Кайл Дэйк (АНУ) - 11:0

Заурбек Сидаков (ОХУ) - Бекзод Абдурахмонов (Узбекистан) - 13:6

Амр Хуссейн (Египет) - Данияр Кайсанов (Казахстан) - 5:8

Хагас шигшээ.

Франк Чамизо (Итали) - Магомедхабиб Кадимагомедов (Беларусь)

Заурбек Сидаков (ОКР) - Данияр Кайсанов (Казахстан)

125 кг.

1/8 финал.

Гено Петриашвили (Гүрж) - Диаелдин Абдельмотталеб (Египет) - 11:0

Сергей Козырев (ОХУ) - Живей Денг (Хятад) - 1:4

Эгзон Шала (Косово) - Жахид Беррахаль (Алжир) - Эгзона Шала цэвэр ялсан.

Амир Заре (Иран) - Александр Хоцяновский (Украин) - 7:0

Таха Акгюль (Турк) - Амарвир Дхеси (Канад) - 5:0

Айаал Лазарев (Кыргызстан) - Гейбл Стивесон (АНУ) - 0:10

М.Лхагвагэрэл (Монгол) - Денис Храменков (Беларусь) - 8:4

Геннадий Чудинович (Герман) - Юсуп Батырмурзаев (Казахстан). Геннадий Чудинович цэвэр ялсан.

1/4 финал.

Гено Петриашвили (Гүрж) - Живей Денг (Хятад) - 5:2

Эгзон Шала (Косово) - Амир Заре (Иран) - 2:13

Таха Акгюль (Турк) - Гейбл Стивесон (АНУ) - 0:8

М.Лхагвагэрэл (Монгол) - Геннадий Чудинович (Герман) - 6:5

Хагас шигшээ.

Гено Петриашвили (Гүрж) - Амир Заре (Иран)

Гейбл Стивесон (АНУ) – М.Лхагвагэрэл (Монгол)

Эмэгтэй

53 кг.

1/8 финал.

Винеш Пхогат (Энэтхэг) - София Матссон (Швед) - 7:1

Ванесса Колодинская (Беларусь) - Андреа Ана (Румын) - 10:0

Ольга Хорошавцева (ОХУ) - Жакарра Винчестер (АНУ) - 4:7

Лаура Авила (Куба) - Пан Ксянью (Хятад) - 0:2

Луиза Вальверде (Эквадор) - Мария Преволараки (Грек) - 11:4

Б.Болортуяа (Монгол) - Ркаэла Акуино (Гуам) – Б.Болортуяа цэвэр ялсан.

Татьяна Ахметова (Казахстан) - Роксана Засина (Польш) - 2:3

Жозеф Эссомбе Тиако (Камерун) - Маю Мукаида (Япон) - 0:10

1/4 финал.

Винеш Пхогат (Энэтхэг) - Ванесса Колодинская (Беларусь). Ванесса цэвэр ялсан.

Жакарра Винчестер (АНУ) - Пан Ксянью (Хятад) - 2:6

Луиза Вальверде (Эквадор) – Б.Болортуяа (Монгол) - 5:15

Роксана Засина (Польш) - Маю Мукаида (Япон) - 2:12

Хагас шигшээ.

Ванесса Колодинская (Беларусь) - Пан Ксянью (Хятад)

Б.Болортуяа (Монгол) - Маю Мукаида (Япон)

Сэтгэгдэл ( 0 )

Сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
Top