Казахстаны чансааны тэмцээнд зодоглох бөхчүүд (сонгомол)

2022 оны 05 сарын 27

Ирэх зургаадугаар сарын 2-5-нд Казахстаны хуучин нийслэл Алматыд спорт бөхийн чансаа олгох Болат Турлыхановы Цом тэмцээн болно. Энэхүү тэмцээнийг Азийн бөхийн холбооны тэргүүн, олимпын хошой медальт, 1989 оны дэлхийн аварга Даулет Турлыхановын аавын нэрэмжит болгожээ.

Алматыд сонгомол, эрэгтэй эмэгтэй чөлөөт бөхийн төрөлд Ази, Африк, Европ, Панамерикийн 15 орны 275 тамирчин өрсөлдөнө.

55kg

Giorgi TOKHADZE (GEO)

Arjun HALAKURKI (IND)

Poya DAD MARZ (IRI)

Marlan MUKASHEV (KAZ)

Alpamys DASTANBEK (KAZ)

Khorlan ZHAKANSHA (KAZ)

Davaabandi MUNKH-ERDENE (MGL)

Aslamdzhon AZIZOV (TJK)

Jasurbek ORTIKBOEV (UZB)

60kg

Marat GARIPOV (BRA)

Gyanender DAHIYA (IND)

Pouya NASERPOUR (IRI)

Ali Reza NEJATI (IRI)

Amangali BEKBOLATOV (KAZ)

Yernar FIDAKHMETOV (KAZ)

Yernur FIDAKHMETOV (KAZ)

Kuttubek ABDYKERIM UULU (KGZ)

Firuz MIRZORAJABOV (TJK)

Mukhammadkodir YUSUPOV (UZB)

Ilkhom BAKHROMOV (UZB)

63kg

Kerim MACHALIKASHVILI (GEO)

Beka GURULI (GEO)

NEERAJ (IND)

Galym KABDUNASSAROV (KAZ)

Aidos SULTANGALI (KAZ)

Mirambek AINAGULOV (KAZ)

Zholaman SHARSHENBEKOV (KGZ)

Dastan KADYROV (KGZ)

Ahmet UYAR (TUR)

Kerem KAMAL (TUR)

67kg

Joni KHETSURIANI (GEO)

Sachin SAHRAWAT (IND)

Meysam DALKHANI (IRI)

Sultan ASSETULY (KAZ)

Daniyar KALENOV (KAZ)

Meiirzhan SHERMAKHANBET (KAZ)

Amantur ISMAILOV (KGZ)

Khalmurat IBRAGIMOV (KGZ)

Kaly SULAIMANOV (KGZ)

Abror ATABAEV (UZB)

72kg

VIKAS (IND)

Mohammadreza GERAEI (IRI)

Alikhan KOKENOV (KAZ)

Azat SADYKOV (KAZ)

Abylaikhan AMZEYEV (KAZ)

Sheroz OCHILOV (TJK)

Makhmud BAKHSHILLOEV (UZB)

Jamol JUMABAEV (UZB)

77kg

Khvicha ANANIDZE (GEO)

Sajan BHANWALA (IND)

Mohammad Reza MOKHTARI (IRI)

Demeu ZHADRAYEV (KAZ)

Tamerlan SHADUKAYEV (KAZ)

Maxat YEREZHEPOV (KAZ)

Renat ILIAZ UULU (KGZ)

Habibjon ZUHUROV (TJK)

Yunus Emre BASAR (TUR)

Dilshod OMONGELDIYEV (UZB)

82kg

Tornike DZAMASHVILI (GEO)

Singh HARPREET (IND)

Pejman POSHTAM (IRI)

Miras BARSHYLYKOV (KAZ)

Rakhmet SAPIYEV (KAZ)

Dias KALEN (KAZ)

Kalidin ASYKEEV (KGZ)

Akzhol MAKHMUDOV (KGZ)

Sukhrob ABDULKHAEV (TJK)

Burhan AKBUDAK (TUR)

Mukhammadkodir RASULOV (UZB)

87kg

Gurami KHETSURIANI (GEO)

Aivengo RIKADZE (GEO)

Sunil KUMAR (IND)

Ramin TAHERISARTANG (IRI)

Ali Abdolreza SHARIFI (IRI)

Baurzhan MUSSIN (KAZ)

Azamat KUSTUBAYEV (KAZ)

Nursultan TURSYNOV (KAZ)

Melis AITBEKOV (KGZ)

Atabek AZISBEKOV (KGZ)

Jalgasbay BERDIMURATOV (UZB)

97kg

Aleksi LODIA (GEO)

DEEPANSHU (IND)

Mahdi FALLAHHAMIDABADI (IRI)

Yersaiyn SAIFULLA (KAZ)

Olzhas SYRLYBAY (KAZ)

Sanzhar SERIKKAN (KAZ)

Beksultan MAKHMUDOV (KGZ)

Metehan BASAR (TUR)

Rustam ASSAKALOV (UZB)

130kg

Sulkhan BUIDZE (GEO)

Iakobi KAJAIA (GEO)

SATISH (IND)

Aliakbar YOUSOFIAHMADCHALI (IRI)

Amin MIRZAZADEH (IRI)

Mansur SHADUKAYEV (KAZ)

Anton SAVENKO (KAZ)

Alimkhan SYZDYKOV (KAZ)

Murat RAMONOV (KGZ)

Osman YILDIRIM (TUR)

Сэтгэгдэл ( 1 )

Сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
Зочин(202.126.88.80) 2022 оны 05 сарын 28

Эдний энэ урт нэрийн жагсаалт хэнд хэрэгтэй юм бэ, ер нь чөлөөт бөх хэнд сонин байх вэ дээ

0  |  0
Top